امروز: شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

طراحی سایت

خدمات تخصصی طراحی وب سایت حرفه ای

طراحی سایت

اصول کلی بهینه سازی سایت یا سئو چیست؟

بهینه‌سازی وب سایت برای موتورهای جستجو یا همان سئو به معنی ویرایش عناصر وب‌سایت و بالا بردن اعتبار آن در فضای اینترنت است. بدین ترتیب شما می‌توانید بهترین رتبه را در موتورهای جستجوگر کسب کنید. در نتیجه وقتی کاربر عبارات مرتبط با کار شما را جستجو بکند، نام شما را در صفحه اول خواهد دید و حتما به شما سر خواهد زد. این یعنی ترافیک وب سایت شما افزایش خواهد یافت و این معادل درآمد بیشتر است. ما باور داریم که بهینه سازی وب سایت بهترین تبلیغ ممکن برای شما است. چرا که تاثیر آن همیشگی خواهد بود و البته، تنها مشتریان واقعی از طریق آن جذب می‌شوند. همچنین این نکته نیز وجود دارد که کاربر به نتایج جستجو بیشتر از تبلیغات اینترنتی اعتماد می‌کند.

مراحل کلی بهینه سازی وب سایت به زبان ساده شامل مراحل زیر است.

 

یافتن کلمات کلیدی:

پیدا کردن کلمات و عباراتی که معمولا در زمینه کاری مورد نظر، و از طریق موتورهای جستجو، جستجو می‌شوند گام اول است. یافتن کلمات کلیدی و گذاشتن تمرکز روی آنها شانس دیده شدن و ورود کاربر به وب سایت را تا حد زیادی افزایش می دهد.

 

بهینه‌سازی کدها:

کدهای وب سایت باید استاندارد باشد تا موتورهای جستجو بتوانند به راحتی سایت را آنالیز کرده و تمام اطلاعات آن را استخراج و ذخیره نمایند.

 

بهینه‌سازی محتوا:

محتوای وب سایت باید شامل کلمات و عبارات کلیدی مناسب و قرار دادن آن کلمات و عبارات در قسمت‌های مختلف وب سایت باشد تا موتورهای جستجو بتوانند به راحتی زمینه کاری شما را تشخیص دهند.

 

معرفی وب‌سایت:

یک وب سایت باید به موتورهای جستجو و همینطور دیگر وب سایت های مرتبط معرفی شود تا زمینه کاری بهتر برای آنها مشخص شود و بتوانند نام سایت مورد نظر را در جستجوهای مرتبط نمایش دهند.

 

لینک سازی اصولی:

لینک وب سایت باید در وب سایت های معتبر و در قسمت های مرتبط با فعالیت وب سایت مورد نظر قرار گیرد تا بدین ترتیب به اعتبار آن سایت نزد موتورهای جستجو اضافه شود و شانس نمایش نام وب سایت در صفحه اول جستجو بیشتر شود.

Top